Hrithik Roshan

Całe Forum jest widoczne tylko po zalogowaniu

Ogłoszenie

U Hrithika jest godzina:

Mumbai


#1 2009-02-23 10:17:13

 Sonic Hed

Recenzent

12430219
Skąd: Silent Mobius
Zarejestrowany: 2008-12-14
Posty: 258
Info: Fan StH, SH & HR
Wiek: 23
O Hrithiku: Nieprzeciętnie uzdolniony

Oscary 2009.

Osacry 2009 rozdane!!!

http://www.okolicefilmu.ovh.org/nag/grafa/oscar3.gif

     W nocy z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu w Kodak Theater w Hollywood odbyła się 81. gala wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

     Ponieważ zwycięzcy w poszczególnych kategoriach byli w zasadzie znani już na długo przed ceremonią – wyjątkiem była kategoria 'aktor pierwszoplanowy' – organizatorzy musieli wymyślić nową formułę, by zachęcić widzów do pozostania przed telewizorami przez ponad trzy godziny. W rezultacie podkradli pomysły z gali wręczenia nagród Tony i zorganizowali najbardziej gejowską z ceremonii w historii Oscarów. Udobruchali w ten sposób walczących o równouprawnienie, którym nie w smak było przyznanie nagrody za działalność humanitarną komikowi Jerry'emu Lewisowi nie przebierającemu w słowach, kiedy mowa o homoseksualistach.

     Hugh Jackman dwoił się i troił, śpiewając i tańcząc. Mniej było w tym roku dowcipów. Lekkim faux pas był segment 'in memoriam', kiedy realizatorów bardziej interesowała scena, niż klipy ze zmarłymi twórcami. Podobnie przy prezentacji muzyki, zamiast fragmentów filmów oglądaliśmy grających muzyków. Pięknym pomysłem było jednak ogłaszanie nominacji i nagród aktorskich przez byłych laureatów. Zaś Judd Apatow zdobył jeszcze więcej fanów po umieszczeniu w swoim filmiku z Jamesem Franco i Sethem Rogenem Janusza Kamińskiego – był to jedyny polski akcent tego wieczoru.

     A same nagrody? Niemalże wszystkie nagrody powędrowały tam, gdzie powędrować miały. Zaskoczeniem może być jedynie Oscar obcojęzyczny, gdzie japoński obraz "Okuribito" wygrał z faworytami "Walcem z Baszirem" czy "Klasą".

     Najlepszym filmem okazał się "Slumdog. Milioner z ulicy". Obraz zdobył w sumie osiem statuetek. Choć zdobył 10 nominacji, szanse miał tylko na 9 Oscarów, gdyż dwukrotnie nominowany był w jednej kategorii. "Slumdoga" nagrodzono za reżyserię, scenariusz adaptowany, zdjęcia, montaż, muzykę, piosenkę i montaż dźwięku. Kategorią, w której film nie zdobył Oscara był dźwięk, gdzie statuetka powędrowała w ręce twórców "Mrocznego rycerza". Była to jedna z dwóch nagród przyznanych filmowi. Drugą otrzymał Heath Ledger, a w imieniu jego córki statuetkę odebrali jego rodzice.

     Drugim najbardziej obsypanym filmem wieczoru był "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona", który otrzymał trzy Oscary. To jednak słaba pociecha, gdyż obraz nominowano aż w 13 kategoriach. Dwa Oscary przypadły także "Obywatelowi Milkowi": za scenariusz oraz dla najlepszego aktora pierwszoplanowego Seana Penna. Jest to drugi Oscar aktora.

     Najlepszą aktorką uznano Kate Winslet, która w końcu, za szóstym podejściem zdobyła Oscara. W kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa wygrała Penelope Cruz, która nominowana była do nagrody Akademii po raz drugi.

     Wciąż bez Oscara pozostaje kompozytor Thomas Newman, który ma już na swoim koncie 10 nominacji (z czego dwie za "WALL.E" w tym roku). Bez nagrody pozostaje również operator Roger Deakins, dla którego "Lektor" był ósmą nominacją w karierze.

A oto lista nagrodzonych:

FILM:
"Slumdog. Milioner z ulicy"

REŻYSERIA:
Danny Boyle - "Slumdog. Milioner z ulicy"

SCENARIUSZ ORYGINALNY:
Dustin Lance Black - "Obywatel Milk"

SCENARIUSZ ADAPTOWANY:
Simon Beaufoy - "Slumdog. Milioner z ulicy"

AKTOR PIERWSZOPLANOWY:
Sean Penn - "Obywatel Milk"

AKTORKA PIERWSZOPLANOWA:
Kate Winslet - "Lektor"

AKTOR DRUGOPLANOWY:
Heath Ledger - "Mroczny rycerz"

AKTORKA DRUGOPLANOWA:
Penelope Cruz - "Vicky Cristina Barcelona"

ZDJĘCIA:
Anthony Dod Mantle - "Slumdog. Milioner z ulicy"

MONTAŻ:
Chris Dickens - "Slumdog. Milioner z ulicy"

MUZYKA:
A.R. Rahman - "Slumdog. Milioner z ulicy"

PIOSENKA:
"Jai Ho" - "Slumdog. Milioner z ulicy"

SCENOGRAFIA:
Donald Graham Burt, Victor J. Zolfo - "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona"

KOSTIUMY:
Michael O’Connor - "Księżna"

CHARAKTERYZACJA:
Greg Cannom - "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona"

DŹWIĘK:
"Mroczny rycerz"

MONTAŻ DŹWIĘKU:
"Slumdog. Milioner z ulicy"

EFEKTY SPECJALNE:
"Ciekawy przypadek Benjamina Buttona"

FILM NIEANGLOJĘZYCZNY
"Okuribito"

PEŁNOMETRAŻOWY FILM ANIMOWANY:
"WALL.E"

KRÓTKOMETRAŻOWY FILM ANIMOWANY:
"La Maison en Petits Cubes"

PEŁNOMETRAŻOWY FILM DOKUMENTALNY:
"Człowiek na linie - Man on Wire"

KRÓTKOMETRAŻOWY FILM DOKUMENTALNY:
"Smile Pinki"

KRÓTKOMETRAŻOWY FILM AKTORSKI:
"Spielzeugland"

Źródło: http://www.filmweb.pl/Osiem+Oscarów+dla … s,id=49571

Teraz trochę więcej o głównym zwycięscy czyli o brytyjsko-indyjskm filmie "Slumdog. Milioner z ulicy".

     Jest to najnowszy film Danny’ego Boyle’a, twórcy "Trainspotting" i "W stronę słońca".
     Oparta na faktach historia Jamala, mieszkańca slumsów Bombaju, który w wieku 18 lat bierze udział w hinduskiej wersji „Milionerów”. Od finałowej wygranej dzieli go ostatnie pytanie, jednak zanim zdąży na nie odpowiedzieć następnego dnia, aresztuje go policja.
     Funkcjonariusze stawiają przed nim zarzut oszustwa i chcą się dowiedzieć jak chłopak wychowujący się przez całe życie w dzielnicy biedy może wiedzieć tak dużo.
     To doskonały pretekst, aby Jamal opowiedział historię ulicy, gangów i miłości swojego życia.

Żródło: http://film.wp.pl/id,27334,title,Slumdo … egoly.html

Zwiastun "Slumdog. Milioner z ulicy".
http://www.youtube.com/watch?v=nE2rHf-ytcM

Tutaj zamieszczam linki do stron, na których znajdziecie dużo więcej ciekawych informacji z rozdania Oscarów 2009!!!

http://oscary.onet.pl/
http://film.wp.pl/galeria.html?idGallery=4421

Teraz trochę o samej historii Oscarów.

http://www.kinomaniak.pl/oscary/webimages/oscar.jpg
Nagroda Amerykańskiej Akademii Filmowej
OSCAR

     Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej, powszechnie zwane Oscarami, zostają przyznawane corocznie, począwszy od roku 1927. Pierwsza ceremonia rozdania Oscarów miała miejsce 16 maja 1929 roku. Ceremonia odbyła się w hotelu Hollywood Roosevelt i ogłądało ją na żywo 250 osób Bilet kosztował 10$.
Początkowo zwycięzcy byli znani przed uroczystością rozdania Oscarów. Dopiero od 1941 wprowadzono system zaklejonych kopert, który funkconuje do dzisiaj.

     Skąd wzięła się popularna nazwa statuetki Oscar nie jest do końca pewne. Popularna historia mówi, że bibliotekarka Akademii Margaret Herrick stwierdziła, że statuetka bardzo jej przypomina jej wujka Oscara i pracownicy Akademii zaczęli ją tak nazywać. Akademia uznała tą nazwę za oficjalną w roku 1939.

     Statuetkę zaprojektował Cedric Gibbons,a wyrzeźbił artysta z Los Angeles George Stanley. Produkcją zajmuje się firma R.S. Owens and Company z Chicago. Statuetka przedstawia trzymającego miecz rycerza , który stoi na rolce filmu. Mierzy 35cm wysokości, waży 4 kilogramy i jest pokryta 24-karatowym złotem. Początkowo jednak była wykonana z bronzu, później przez jakiś czas z gipsu. W latach 1928-1945 podstawa statuetki była wykonana z belgijskiego czarnego marmuru. Od 1945 podstawa została zmieniona na metalową.

     Zwycięzców wybiera 5607 jurorów. O ich względy zabiega niemal każde studio filmowe i dystrybutor filmów. Członkom Akademii oferowane są wolne wstępy do kin, wysyłane są do nich kasety z filmami. Wszystko po to, aby mieć pewność, że dany juror widział ich film. W styczniu Akademia wysyła jurorom karty do tajnego głosowania, którzy mają prawie miesiąc na odesłanie ich do firmy PricewaterhouseCorporation, która przechowuje i liczy głosy członków Akademii. W pierwszej części lutego firma PricewaterhouseCorporation na podstawie wcześniejszego tajnego głosowania ustala listę nominowanych do Oscarów i wysyła ją do członków Akademii. Ci mają teraz tylko dwa tygonie na wybranie zwyciezców. Po przeliczeniu głosów wyniki przesyłane są do Akademii w zaklejonych kopertach, które zostaną otwarte dopiero w trakcie marcowej gali rozdania Oscarów. Tylko dwóch wspólników firmy PricewaterhouseCorporation zna rezultaty głosowania przed oficjalnym ich ogłoszeniem na uroczystej gali.

Żródło: http://www.kinomaniak.pl/oscary/oscary.php


http://i711.photobucket.com/albums/ww114/JocaSonic/Sonic_and_Sega_All_Star_Gif_by_Xuli.gif

Offline

 

#2 2009-02-23 17:49:28

nensha

Pasjonat Hrithika

Skąd: Augustów
Zarejestrowany: 2009-02-08
Posty: 479

Re: Oscary 2009.

Sonic Hed napisał:

FILM NIEANGLOJĘZYCZNY
"Okuribito"

Ha, a to film japoński jest! Co prawda jeszcze nie widziałam, ale pracuję nad tym

Hm, chyba nie było w tym roku zaskoczeń? Dobrze, że w końcu Kate Winslet dostała Oscara, zasłużyła sobie na statuetkę
Aczkolwiek taka mnie myśl naszła, czy gdyby Heath Ledger żył, też dostałby Oscara? Ja uważam, że i tak mu się należał, bo aktor fantastyczny, jeden z moich ulubionych zresztą, a do roli Jokera też sie przyczepić nie można, ale myślę że gdyby nie zmarł to by jeszcze trochę na swoją statuetkę musiał poczekać...


Some people are alive only because it's illegal to kill them.
Me? I'm purrfect.


http://img217.imageshack.us/img217/6967/userbar728115.gif

Offline

 

#3 2009-02-23 21:25:18

 Jutrzenka

Administrator

Zarejestrowany: 2008-12-12
Posty: 1752

Re: Oscary 2009.

Ja gratuluję twórcom "Slumdoga". Odnieśli niesamowity sukces! Bardzo się cieszę tym bardziej, że jest to film o Indiach!

Jutrzenka


http://images.tinypic.pl/i/00659/bvwvsv1y9qbj.png

Offline

 

#4 2009-02-23 23:09:53

Beti

Fan Hrithika

Zarejestrowany: 2008-12-13
Posty: 276

Re: Oscary 2009.

Super wiadomość Indie górą i to cieszy mnie najbardziej,że Akademia Filmowa zaczęła dostrzegać tak dobre filmy z innych krajów i przyznała aż 8 oskarów 'Slumdogowi"

Ostatnio edytowany przez Beti (2009-02-23 23:10:12)


Beti

Offline

 

#5 2009-02-24 16:35:47

Svasti

Fan Hrithika

Zarejestrowany: 2008-12-15
Posty: 232

Re: Oscary 2009.

nensha napisał:

Ja uważam, że i tak mu się należał, bo aktor fantastyczny, jeden z moich ulubionych zresztą, a do roli Jokera też sie przyczepić nie można, ale myślę że gdyby nie zmarł to by jeszcze trochę na swoją statuetkę musiał poczekać...

Niestety przyjdzie mi się z tym zgodzić. Nie wiadomo jaki rozdźwięk miałby film Mroczny Rycerz gdyby Heath nadal żył. Wtedy najprawdopodobniej porównywano by go do Jacka Nicholsona, który odgrywał tą postać wcześniej i wszyscy twierdziliby że wypadł gorzej od pierwowzoru...

Cieszę się z oskara dla Kate Winstel i Penelope Cruz


http://img198.imageshack.us/img198/5495/guzaarish1a.gif   http://img815.imageshack.us/img815/2130/guzaarish2.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa TS2 Space be trusted